Je pro vás záhadou, podle jakého kritéria se náušnice rozdělují? Co se skrývá za pojmem visačky nebo puzetka? Pokud ano, tak právě pro vás jsme připravili článek, který odtajní nejasné výrazy spojené se zmiňovanými náušnicemi. Náušnice lze rozdělit na několik základních druhů. A to podle uchycení v uchu a jejich zapínání. Uchycení náušnic v uchu se dělí na : Visačky – těší se velké oblibě, a proto jsou nejrozšířenější. Náušnice se provlékne dírkou ucha a může se zajistit speciální silikonovou koncovkou.
 
 
 
Kruhy – zúžený konec náušnice se provlékne dírkou v uchu a „napojí“ se na druhý konec náušnice. Vznikne tak uzavřený kruh.
 
Pecky – dřík prochází dírkou v uchu a konec je zabezpečený většinou puzetkou nebo zašroubovaný. Druhy zapínání: Zaklapávací (dámský patent) – klasické zapínání, které je nejznámější a nejběžnější. Šroubovací – tento druh zapínání je vhodný pro všechny typy náušnic. Nejvíce se však používá u pecek. Puzetka – stejně jako šroubovací zapínání, lze tento druh použít u všech typů náušnic. Patří mezi nejběžněji používané. Klips – ideální volba zapínání pro ty, kteří nemají propíchnuté uši. Náušnice se pouze přicvakne na ušní lalůček. Dětská brizura – používá se u náušnic určených pro nejmenší nositelky. Zapínání mají dopředu, kde se tyčka zahákne do očka.
 
autor: Sperky.cz