Chirurgická ocel: Je to velmi odolný a tvrdý materiál. Jeho výhodou je, že nevyvolává žádné alergické reakce. Neobsahuje příměsi niklu nebo mosazi, to vše značí označení oceli 316L. Tato ocel je velmi odolná. Odolá oděrům, korozi i oxidaci. Postupem času si chirurgická ocel u zákazníků získává větší a větší oblibu zejména pro svou kovovou barvu.

Zlato: Zlato je slitinou ryzího zlata a dalších kovů. Je tomu tak jak u bílého tak i u žlutého zlata. Pro výrobu šperků je samotné zlato moc měkké. S mědí nebo zinkem se slévá žluté zlato. Paladium a nikl pak používají k zabarvení bílého zlata. Karáty nám pak udávají obsah zlata ve šperku.

Stříbro: Na čistém vzduchu je stříbro stálé. Černání stříbra má na svědomí působení silných par. Ve srovnání se zlatem je ryzí stříbro tvrdší. Slitinu mědi spolu se stříbrem klenotníci používají nejčastěji. Ryzost pak udává čistotu stříbra. Někdy se šperky potahují vrstvou kovového rhodia a to proto, aby byl šperk odolnější.

Titan: Barva titanu je stříbřitě bílá. Je to tvrdý, ale lehký kov. Ve srovnání s chirurgickou ocelí je stejně odolný a výhodou je, že také nevyvolává alergické reakce.