Po silvestrovských oslavách a příchodem nového roku se začínají otevírat sály pro pořádání plesů. A to je velká výzva pro ženy. K plesu bezpodmínečně patří krásné šaty doplněné oku lahodícím doplňkům a to zejména extravagantním šperkům. Nikdo na plese přeci nestojí o to být Popelkou, blýskněte se a buďte královnou!
Jakmile budete mít rozhodnuto, jaké šaty s vámi vyjdou vstříc protančeným nocím, je správný čas začít vybírat šperky. Šperky k plesovým šatům by měly být blýskavé . Čím více tím lépe. Ideální jsou tzv. štrasové šperky . Na trhu jsou nabízeny v nepřeberném množství tvarů a barev. Pozor na materiál, ze kterého jsou štrasové šperky vyrobené. Z důvodu možných alergických reakcí je vhodnější zvolit šperky z chirurgické oceli, stříbra nebo zlata . Pokud se přeci jen odhodláte pro bižuterii, volte tu, která je upravena povrchovou úpravou například rhodiem. Takové nabízí třeba výrobce Oliver Weber , který přináší módní a originální šperky doplněné oblíbenými krystaly Swarovski .
V případě, že se rozhodneme pro zdobené šaty flitry nebo šaty s více vrstvami je vhodnější sáhnout po špercích jednodušších. Doporučit můžeme náhrdelník s jemným zdobením doplněný náušnicemi ve stejném stylu.  Naopak u šatů splývavého střihu je ideální vybrat šperky výrazné a velké . Jestliže jste se v průběhu roku vyhýbala mohutným prstenům , tak plesy si je přímo žádají! Spousta výrobců nabízí soupravy šperků , které jsou navrženy tak, aby k sobě ladily a vzájemně se doplňovaly .
Nezapomínejme na muže. I ti se rádi líbí. Pánský oblek můžete doplnit pěknou sponou na kravatu a košili originálními manžetovými knoflíčky .
autor: sperky.cz