Svátek svatého Valentýna je známý po celém světě. A každým rokem získává větší oblibu i u nás. Kde se ale vzal původ tohoto svátku a proč se vlastně slaví?
Legenda o svatém Valentýnovi tvrdí: Duševně nemocný císař Claudius II. se prý rozhodl zrušit manželství, jelikož podle něj ženatí muži nebyli dobrými válečníky. Kněz Valentýn však přes císařův zákaz tajně dál oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal milované dceři vězeňského dozorce před svou smrtí, zakončil slovy: „Od Tvého Valentýna“. Od té doby si v den svátku sv. Valentýna zamilovaní lidé posílají a dávají tyto „Valentýnky“ s vyznáním lásky…
Dnes můžete milovanou osobu potěšit prakticky čímkoliv, abyste vyjádřili svou náklonnost – i zamilovaný polibek se počítá. Ale přesto, nechtělo by to i něco jiného, čím byste své drahé polovičce vyloudili úsměv na tváři?  Co třeba sladké čokoládové srdce, květina? Ideálním dárkem pro ženu je v tento významný den jistě šperk, nechte se inspirovat naším výběrem:

Pokud chcete opravdu pozvednout tento den tak, aby se stal nezapomenutelným, je ideální pro žádost o ruku… Zkuste některý z našich tipů, třeba se právě pro vás stane inspirací na valentýnské dárky, například zásnubní prsten .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podívejte se i na další šperky a dárkové krabičky s motivem srdce .
Autor článku: Sperky.cz